http://koordynator-sprzedazy.pl/wp-content/uploads/2020/04/home-sliderbg-1-min.jpg

Proces rekrutacyjny. Na co uwagę zwracają rekruterzy?

Szukasz pracy, jednak Twoje starania są całkowicie bezskuteczne? W takim razie coś musisz robić źle! Warto przyjrzeć się procesowi rekrutacyjnemu z bliska. Przekonaj się, na co zwracają uwagę rekruterzy i postaraj się wstrzelić w ich oczekiwania.

Jeżeli chcesz pracować jako koordynator sprzedaży, musisz skupić się na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony przed rekruterem. Warto zatem byś przyjrzał się nieco bliżej całemu procesowi rekrutacyjnemu, aby spełnić oczekiwania pracowników działu HR. Na co oni zwracają uwagę?

Przede wszystkim CV

Najpierw rekruter ma do czynienia z Twoim życiorysem. Zrób zatem wszystko, co w Twojej mocy, aby ten dokument był rzetelny i dobrze sformułowany. Profesjonalizm w tym przypadku ma ogromne znaczenie. To jednak nie wszystko, ponieważ istotna jest również kreatywność. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, żeby Twoja aplikacja nie przeszła bez echa. Niech będzie to dokument, który przyciąga spojrzenie i uwagę działu HR. Zrób, co w Twojej mocy, aby był zauważony.

Rozmowa rekrutacyjna również jest ważna

Jeżeli Twój życiorys spełni oczekiwania rekrutera, dostaniesz zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Podczas tego spotkania bądź otwarty i komunikatywny. Dział HR zwraca uwagę na Twoją merytoryczność, zaangażowanie, kompetencje, ale również mimikę i gesty. Bądź pewien siebie, uśmiechaj się, a przede wszystkim nie bądź nerwowy. W ten sposób zrobisz dobre wrażenie na rekruterze!

Najnowsze komentarze

Avatar for Karolina
Życiorys jest pierwszym elementem na który zwracają uwagę rekruterzy
Avatar for Marcin
Oczywiście, i dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie CV.

Napisz komentarz

Zacznij wpisywać swoje wyszukiwanie powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać.