http://koordynator-sprzedazy.pl/wp-content/uploads/2020/04/home-sliderbg-1-min.jpg

Jak na dwudziestopięcioletniego faceta mam dość wysoki i nieco babski głos, przez co bardzo często prze telefon jestem mylony z kobietą. Większość osób stwierdziłaby pewnie, że to nie jest duży problem – w końcu nie za często rozmawia się z obcymi osobami przez telefon, a ci co mnie znają, na pewno są przyzwyczajeni do brzmienia mojego głosu. Cóż, w moim przypadku sytuacja przedstawia się nieco inaczej, bo ja swoim głosem i rozmowami telefonicznymi zarabiam na życie. Od dwóch lat pracuję jako koordynator ds. sprzedaży Koszalin, a rozmowy telefoniczne z klientami i kontrahentami stanowią jeden z elementów mojego zakresu obowiązków. Nie jestem co prawda konsultantem telefonicznym, który na słuchawce wisi przez osiem godzin dziennie, ale przynajmniej dwie godziny każdego dnia spędzam na omawianiu różnych szczegółów przez telefon. Jak widzicie, głos mi się do pracy bardzo przydaje.

Myślę, że gdybym miał jakieś bardzo znane męskie imię sprawa byłaby nieco prostsza, bo przedstawiając moim piskliwym głosem swoje typowo męskie imię, ludzie od razu rozumieliby, że mają do czynienia z facetem. Niestety, moi pomysłowi rodzice uparli się, że nazwą mnie Kosma, a to imię nie wszystkim jest znane. Co więcej, zakończenie imienia literą „a” sugeruje, że Kosma powinna być raczej kobietą, a nie mężczyzną.

Rozpoczynając rozmowy z klientami i kontrahentami staram się jak najbardziej zniżyć swój głos, jednak nie zawsze mi to wychodzi, bo jest to zabieg sztuczny i nienaturalny.

Napisz komentarz

Zacznij wpisywać swoje wyszukiwanie powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać.