http://koordynator-sprzedazy.pl/wp-content/uploads/2020/04/home-sliderbg-1-min.jpg

Koronawirus w natarciu. Jakie środki ostrożności zachować w pracy?

Liczba przypadków zachorowań na koronawirusa cały czas rośnie. W naszym kraju dochodzi już nawet do dwudziestu paru tysięcy chorych na dobę. Rośnie także liczba zgonów. To skłania ludzi to jeszcze większej dbałości o swoje zdrowie, a w szczególności o higienę osobistą. Jakie środki ostrożności warto zachować w pracy?

Jeżeli pracujesz jako koordynator sprzedaży, to musisz liczyć się z kontaktem z wieloma klientami w ciągu każdego dnia. To naraża Cię na zarażenie koronawirusem. Właśnie dlatego w swojej codziennej pracy powinieneś zachować jeszcze większe środki ostrożności. Jest to bowiem najlepszy sposób na ochronę przed zarażeniem. Jak jednak tego dokonać? Jakie reguły warto przestrzegać? Podpowiadamy.

Jak chronić się przed chorobą?

Każdego dnia wiele razy dezynfekuj i myj dokładnie swoje dłonie. Rób to samo ze swoim stanowiskiem pracy. Na rynku dostępne są specjalne preparaty dezynfekujące, które mogą Ci to znacznie ułatwić. Skup się również na tym, aby zawsze mieć przy sobie maseczkę ochronną. Noś ją w szczególności podczas spotkań z klientami, ale również poza pracą w różnego rodzaju miejscach publicznych, na przykład w supermarketach.

Co jeszcze jest istotne? Na pewno dbanie o odporność swojego organizmu. Regularnie spożywaj witaminę C, a także rozgrzewaj ciało, na przykład jedząc obiady w postaci zup. Pomocna może okazać się także aktywność fizyczna, która również wzmacnia organizm każdego dnia.

Napisz komentarz

Zacznij wpisywać swoje wyszukiwanie powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać.