http://koordynator-sprzedazy.pl/wp-content/uploads/2020/04/home-sliderbg-1-min.jpg

Jakie są najważniejsze zadania zawodowe koordynatorów sprzedaży?

Odpowiedź na pytanie o najważniejsze obowiązki osoby, zatrudnionej na stanowisku koordynatora sprzedaży, może przynieść analiza ogłoszeń o pracę dla tego zawodu. Najwłaściwiej będzie prześledzić bezpośrednie wymagania pracodawców, gdyż w informacji rekrutacyjnej zazwyczaj podawana jest większość interesujących wiadomości – choć często w nieco zawoalowanej formie.

Promocja i sprzedaż produktów firmy oraz bieżąca obsługa klientów sklepu to podstawowe obowiązki każdego koordynatora sprzedaży. Dodatkowo analizuje on wykonanie celów sprzedażowych, koordynuje realizację zamówień i ewidencję towarów, a także monitoruje stany magazynowe i płatności. Koordynator sprzedaży wystawia również niezbędne dokumenty sprzedażowe oraz zajmuje się kompleksową obsługą procesów reklamacyjnych.

To jednak nie wszystko. O reszcie zadań zawodowych na tym stanowisku możemy dowiedzieć się ze stawianych przed kandydatami wymagań – warto zatem skrupulatnie je przeanalizować. Przede wszystkim od koordynatorów oczekuje się zdolności organizacyjnych, komunikatywności oraz znajomości technik negocjacyjnych – można w związku z tym przypuszczać, że jednym z głównym obowiązków będzie również kierowanie zespołem osób, organizacja pracy podległej grupy oraz motywowanie współpracowników i rozwiązywanie bieżących problemów. Często oczekuje się także biegłej znajomości pakietu Office i programów do fakturowania, co oznacza konieczność dbania o dokumentację. Nieraz wymagane jest również prawo jazdy – spodziewajmy się wówczas wyjazdów w delegację i podróży służbowych.

Napisz komentarz

Zacznij wpisywać swoje wyszukiwanie powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać.