http://koordynator-sprzedazy.pl/wp-content/uploads/2020/04/home-sliderbg-1-min.jpg

Jak zdobyć pracę na stanowisku koordynatora sprzedaży?

Na stanowisku koordynatora sprzedaży należy liczyć się z koniecznością utrzymywania aktywnych kontaktów z klientami. Osoba obejmująca to stanowisku musi również pozyskiwać nowych klientów, a ponadto sprawdzać i modyfikować ewentualne zamówienia. Ale to nie wszystko, bowiem pracownik powinien też monitorować spływ należności, a ponadto przygotowywać i wysyłać materiały handlowe. Tak w większości przypadków wygląda codzienność osoby zatrudnionej w roli koordynatora sprzedaży.

Pracodawcy oczekują, aby kandydat zgłaszający się na takie stanowisko posiadał wyższe wykształcenie kierunkowe, a poza tym również minimum dwuletnie doświadczenie na takim, bądź podobnym stanowisku. Koniecznością w tym zawodzie jest znajomość języków obcych. Najlepiej biegła zarówno w mowie, jak i piśmie. Szczególnie istotna jest umiejętności posługiwania się językiem angielskim, niemiecki, francuskim, rosyjskim, a także hiszpańskim. Te języki są szczególnie istotne dla wielu polskich przedsiębiorstw.

Ponadto koordynator sprzedaży powinien posiadać wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, negocjacyjne, a także organizacyjne. Warto też wspomnieć, że musi się on cechować nienaganną umiejętnością samodzielnego planowania własnego czasu pracy. To wszystko ma wpływ na codziennie działania osoby zatrudnionej na tym właśnie stanowisku.

Najnowsze komentarze

Avatar for Romuald T.
konkurencja na rynku jest ogromna, trzeba naprawdę umieć się przebić
Avatar for KSadmin
To prawda, dlatego tak bardzo ważne jest umiejętne zaprezentowanie swojej osoby.

Napisz komentarz

Zacznij wpisywać swoje wyszukiwanie powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać.