http://koordynator-sprzedazy.pl/wp-content/uploads/2020/04/home-sliderbg-1-min.jpg

Jak zachowywać się względem stażysty albo praktykanta?

W Twojej firmie zostanie zatrudniony praktykant albo stażysta? Nie wiesz, co możesz zrobić, aby odpowiednio się względem niego zachować? W naszym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które mogą rozwiać Twoje wątpliwości.

Jeżeli pracujesz jako koordynator sprzedaży, a w Twoim dziale pojawi się praktykant albo stażysta, to w Twoich obowiązkach będzie leżało to, żeby się nim odpowiednio zająć. Najlepiej zrobić wszystko, aby konkretna osoba wyniosła z pracy w danym miejscu jak najwięcej. Przekonaj się zatem, jak to powinno wyglądać.

Praca z praktykantem albo stażystą

W firmie na pewno warto zadbać o to, żeby praktykant albo stażysta miał obowiązki do wykonania. Nie powinien bezczynnie siedzieć w miejscu. Na pewno dobrym pomysłem nie będzie oddelegowanie go do robienia kawy i sprzątania. To błąd, ponieważ młody pracownik powinien jak najwięcej wynieść z firmy.

Warto zatem, żebyś zlecił mu dość proste zadania. Koniecznie ktoś powinien mu pomagać w realizacji ich. Ważna w tym przypadku będzie cierpliwość do poprawiania ewentualnych błędów. Pamiętaj, że praktykant może okazać się być osobą bardzo ambitną, która w przyszłości będzie świetnym pracownikiem w konkretnej firmie. Warto zatem zachęcić go do późniejszego zatrudnienia się w przedsiębiorstwie z dobrą atmosferą.

Napisz komentarz

Zacznij wpisywać swoje wyszukiwanie powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać.