http://koordynator-sprzedazy.pl/wp-content/uploads/2020/04/home-sliderbg-1-min.jpg

Indywidualne podejście do Klienta kluczem do sukcesu

Profesjonalna obsługa klienta zakończona sukcesem sprzedażowym opiera się na indywidualnym podejściu do Klienta! Słowo „indywidualnym” jest w tym przypadku kluczowe. Każdy lubi czuć się wyjątkowy! – to po pierwsze, lecz po drugie – każdy z nas jest inny oraz inne w danym momencie ma potrzeby. Reasumując, nie da się podejść szablonowo do każdego. Profesjonalny, inteligentny Koordynator ds. Sprzedaży doskonale zdaje sobie z tego sprawę oraz wie w jaki sposób poprowadzić rozmowę, aby Klient poczuł się najważniejszy, a jego potrzeba została zaspokojona.

Na pewno trzeba być dobrym psychologiem i w umiejętny sposób „rozkodować” osobę z którą rozmawiamy. Z pewnością jest to jeszcze o wiele trudniejsze w telesprzedaży. Rozmówcę po drugiej stronie słuchawki dzielą setki przewodów, nie widzimy jego wyglądu, sposobu bycia oraz reakcji. Zostaje nam tylko głos, sposób wypowiedzi i bystre „oko” naszej wyobraźni.

Jest wiele sposobów na zaskarbienie sobie przychylności klientów. Wiele technik i metod, których z pewnością każdy Handlowiec uczy się na szkoleniach sprzedażowych. Oczywiście cała ta wiedza jest ważna i potrzebna, ale na nic się zda jeśli we właściwy sposób jej nie wykorzystamy. Moim zdaniem najważniejsza w całej interakcji Sprzedawca-Klient jest pewna doza naturalności i otwartości. Zbudowanie trwałych relacji z Klientem owocuje – nie tylko sprzedażą, ale także pozytywnym wizerunkiem Przedstawiciela Handlowego i całej firmy, którą reprezentuje.

Najnowsze komentarze

Avatar for Anna
Zgadzam się z autorem. Każdego klienta trzeba traktować w szczególny sposób, tak jakby był najważniejszy. To bardzo pomaga w sprzedaży.
Avatar for KSadmin
Dziękuję za komentarz. Zapraszam częściej na mojego bloga.
Avatar for Remi77
Mam do czynienia z wieloma handlowcami, którzy nie potrafią podejść indywidualnie do klienta. Lecą po łebkach i sztampowo traktują wszystkich.

Napisz komentarz

Zacznij wpisywać swoje wyszukiwanie powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać.