http://koordynator-sprzedazy.pl/wp-content/uploads/2020/04/home-sliderbg-1-min.jpg

Podstawowym błędem, jaki zawsze popełniam w stosunku do nowopoznanych osób jest to, że jestem zbyt otwarty i bezpośredni, przez co niektórzy uważają mnie za bufona i zwykłego chama. Nic nie poradzę na to, że co u mnie w sercu i głowie, to od razu na języku, ale przyznam, że w przypadku nowo zatrudnionej pani koordynator ds. sprzedaży Płock nieco przesadziłem. Gdybym wiedział, że moje słowa zabrzmią aż tak nieprzyjemnie i będą przyczyną wielu negatywnych emocji, chyba w ogóle nie podchodziłbym do nowej koleżanki i nie próbował zabłysnąć inteligencją. Wolałbym zostać uznany za wyrzutka i osobę aspołeczną, niż człowieka bez wyczucia smaku i dobrego tonu. Mleko zostało już jednak rozlane i nie powinienem nad nim płakać, a starać się naprawić wyrządzoną krzywdę.

Gdy nowa koordynatorka pojawiła się w drzwiach naszego biura, dałem jej chwilę na przyzwyczajenie się do nowego miejsca, jednak już na pierwszej przerwie pobiegłem zaprezentować swoją osobę i przywitać się najmilej, jak potrafię. Zanim wstałem ze swojego fotela obiecałem sobie, że tym razem postaram się nie zachowywać nieprzyjemnie i będę panował nad swoim językiem.

Niestety, to się nie udało, bo gdy tylko zobaczyłem, że nowa koleżanka ma jakiś problem z włosami, a raczej ich brakiem, od razu wystrzeliłem z jakimś głupim komentarzem pod jej adresem. Z chwilą wypowiedzenia tych słów zdałem sobie sprawę jakie faux pas popełniłem, bo wszyscy patrzyli na mnie z mordem w oczach. Później dowiedziałem się, że nowa koleżanka przeszła niedawno bardzo poważną chemioterapię, która pozwoliła na powrót do aktywności zawodowej. Pod wpływem leków wypadły jej wszystkie włosy, a ja z tego głupi zażartowałem! Powieście mnie!

Napisz komentarz

Zacznij wpisywać swoje wyszukiwanie powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać.